Z ostatniej chwili

Jak wybrać odpowiednie krzesło?

Krzesła są podstawowymi meblami, decydującymi o codziennym komforcie. Pomimo tego ich wybór jest często kwestią przypadku lub zmieniających się trendów. Ignorowanie aspektów zdrowotnych, ergonomiki krzesła i parametrów technicznych jest poważnym, ale też powszechnym błędem.

Krzesła to rodzaj mebli niezbędny niemal w każdym pomieszczeniu, więc zanim zajmiemy się wyborem konkretnych modeli warto zastanowić się przede wszystkim nad funkcją, jaką będzie pełnił w danej przestrzeni. Wybór jest bowiem bardzo szeroki – sprzedawcy oferują nam szereg modeli przeznaczonych do jadalni bądź salonu oraz domowego biura.

 

Odpowiednie krzesło do pracy

Bóle pleców i brak koncentracji to tylko niektóre problemy, jakimi może skutkować wybór nieodpowiedniego krzesła przeznaczonego do pracy. Domowe biuro powinno być miejscem, gdzie w spokoju i komfortowych warunkach można wykonywać niezbędne obowiązki. Zanim wybierzemy odpowiednie krzesło, warto zastanowić się, jak wiele czasu poświęcimy na pracę w domowym zaciszu – będzie to miało znaczenie przy wyborze konkretnych funkcji i parametrów. Jeśli w pozycji siedzącej będziemy spędzać niewiele czasu, wystarczy nam krzesło o obrotowej podstawie, regulowanej wysokości siedziska oraz z podparciem lędźwiowej części kręgosłupa. Większe potrzeby będą z pewnością mieli klienci, którzy pracują powyżej czterech godzin. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie krzesło w pełni ergonomiczne, które zapewni synchroniczny ruch oparcia i siedziska. Dodatkowymi udogodnieniami, na które warto się zdecydować, są również podłokietniki o regulowanej wysokości, wysokie oparcie oraz zagłówek.

 

Krzesła w jadalni

Jadalnię możemy zaaranżować na różne sposoby – może stać się częścią salonu bądź kuchni. Niezależnie od naszego wyboru i możliwości, jakie daje nam mieszkanie lub dom, podstawowym wyposażeniem o którym musimy pomyśleć, są stół i krzesła. Ich wybór to bardzo często kwestia estetyki i dopasowania do całości aranżacji pomieszczenia. Warto jednak zwrócić uwagę na komfort i wygodę, dzięki którym wspólne posiłki i przyjęcia będą jeszcze przyjemniejsze.

Rozważając zakup warto zaopatrzyć się w metrówkę i dokonać niezbędnych pomiarów. Poszczególne modele krzeseł z pewnością będą różniły się parametrami, ale wysokość siedziska powinna wahać się między 45 cm a 49 cm od podłogi. Należy też zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model stołu będzie odpowiedni dla danego typu krzesła. Ważne są względy estetyczne – dopasowanie kolorystyczne oraz dotyczące materiałów użytych do produkcji mebli – ale również praktyczne. Należy porównać wysokość blatu i siedzisk, lecz również zwrócić uwagę na szerokość krzeseł. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru i chcemy uniknąć niedopasowania, optymalnym rozwiązaniem będzie zakup kompletu. Sprzedawcy oferują zestawy składające się ze stołu i krzeseł, które łączy ten sam design oraz są one odpowiednio dobrane pod kątem wysokości. Mamy wówczas gwarancję, że korzystanie z mebli będzie komfortowe.

Autorzy portalu

logo-footer

Z nami odkryjesz niezwykły świat mebli wypoczynkowych i nie tylko. Jeżeli szukasz mebli siedzących do biura, kawiarni czy po prostu marzysz o wygodnym fotelu do swojego mieszkania, pomożemy i doradzimy!

Napisz do nas: redakcja@4plan.pl

Często czytane

Pokój dla pierwszaka – wyzwanie dla rodziców
Kawiarniane stoły i krzesła również w domu
Fotel lub krzesło do pokoju młodzieżowego

Świeże newsy branżowe

Zdrowa praca zdalna – jak powinniśmy dbać o nasze plecy?
Praca przy komputerze – zobacz, jak wybrać idealny fotel do pracy biurowej!
Fotel bujany – mebel z historią
© Copyright 4plan.pl All Rights Reserved.