Z ostatniej chwili

Fotel lub krzesło do pokoju młodzieżowego

Urządzenie pokoju dla nastolatka to nie lada wyzwanie dla jego rodziców, ważny jest każdy detal, o który mogą toczyć się prawdziwe domowe wojny. Zmiana aranżacji pokoju dziecięcego staje się w pewnym momencie koniecznością – młody człowiek wchodzi w zupełnie nowy etap życia, a odzwierciedleniem zmian w mentalności są zmiany w otaczającej go przestrzeni. Dotychczasowe meble i dodatki nie są już wystarczające, by zaspokoić rosnące potrzeby. Jedna z nich wiąże się ze spędzaniem w swoim pokoju długich godzin – potrzebny jest zatem komfortowy mebel, który można wykorzystać podczas nauki i wypoczynku. Jak go wybrać? Przede wszystkim warto kierować się gustem nastolatka.

 

Od antyku do awangardy

Zmiana aranżacji pokoju dziecięcego i nadanie mu bardziej młodzieżowego charakteru może opierać się na całkowitej wymianie jego wyposażenia lub skupieniu się na dodatkach i dokonaniu tylko niezbędnych zmian i zakupów. Jednym z nich jest komfortowy mebel na którym można usiąść w trakcie czytania, słuchania muzyki czy spotkań z przyjaciółmi. Wybór jest ogromny i tylko od nastolatka zależy, czy zdecyduje się na stylowe siedzisko w stylu vintage, awangardowy model czy klasyczną formę przełamaną designerskim obiciem. Nie wpadajmy w panikę, jeśli nastolatek klasyczny wystrój zechce przełamać oryginalnym fotelem – chociaż pomysł może wydawać się nietrafiony, niejednokrotnie takie połączenia nadają całości świeżości i niepowtarzalnego charakteru.

 

Nowe życie starych mebli

Ciekawym rozwiązaniem może być również danie nowego życia staremu meblowi. Fotel-antyk to bardzo dobry pomysł na ożywienie wnętrza, wystarczy tylko włożyć trochę pracy w jego odnowienie. Warto mieć na uwadze, że jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie – stare meble odznaczają się trwałością i wysoką jakością materiałów. Renowacja na pewno wydobędzie z nich piękno, a o komfort nie musimy się martwić. Niejednokrotnie wystarczy tylko pomalować na nowo drewniane elementy konstrukcji lub zdecydować się na nowe obicie tapicerskie, by uzyskać niepowtarzalny mebel.

 

Krzesło w pokoju nastolatka

Oprócz fotela w pokoju nastolatka nie może zabraknąć krzesła. Dla młodego człowieka na pierwszym miejscu będzie z pewnością jego design, ale rodzic powinien kierować się również rozsądkiem. Mebel będzie niezastąpiony podczas nauki a zatem warto by był odpowiednio dostosowany do wysokości biurka, zapewniał stabilne oparcie i nie powodował wad postawy. Nie znaczy to jednak, że musi być nudny! Ciekawa forma, przełamujący całość aranżacji intensywny kolor mogą być wyrazem ekspresji nastolatka. Łatwo uzyskać również bardziej romantyczny look, wystarczy wybrać krzesło drewniane lub w pastelowych kolorach i jako dodatek wykorzystać poduszkę z delikatnym kwiatowym wzorem.

Zobacz również

Autorzy portalu

logo-footer

Z nami odkryjesz niezwykły świat mebli wypoczynkowych i nie tylko. Jeżeli szukasz mebli siedzących do biura, kawiarni czy po prostu marzysz o wygodnym fotelu do swojego mieszkania, pomożemy i doradzimy!

Napisz do nas: redakcja@4plan.pl

Często czytane

Pokój dla pierwszaka – wyzwanie dla rodziców
Kawiarniane stoły i krzesła również w domu
Fotel lub krzesło do pokoju młodzieżowego

Świeże newsy branżowe

Zdrowa praca zdalna – jak powinniśmy dbać o nasze plecy?
Praca przy komputerze – zobacz, jak wybrać idealny fotel do pracy biurowej!
Fotel bujany – mebel z historią
© Copyright 4plan.pl All Rights Reserved.