Z ostatniej chwili

Wiszący fotel do pokoju

Z czym najczęściej kojarzą się wiszące fotele? Z relaksem, hamakami popularnymi w tropikach i coraz częściej goszczącymi również na polskich działkach i w ogrodach. Jest to jednak przyjemność, z której możemy korzystać tylko przez część roku. Z myślą o wielbicielach tej formy relaksu powstały jednak fotele, które stanowią połączenie standardowego fotela z hamakiem. Podwieszane siedzisko to niebanalny element wystroju i jednocześnie niezwykle komfortowy mebel.

 

Gdzie wykorzystać wiszący fotel?

Ograniczeniem jest w tym przypadku wyłącznie nasza wyobraźnia. Niezależnie od metrażu mieszkania warto pozwolić sobie na zaaranżowanie tego rodzaju strefy relaksu. Najpopularniejszym pomieszczeniem, w których montowane są wiszące fotele, jest z pewnością salon. Można zaplanować jego położenie w taki sposób, by swobodnie oglądać telewizję lub dzięki podwieszanemu siedzisku stworzyć zaciszny kącik w okolicy kominka.

Nie tylko dorośli mogą korzystać z tego rodzaju mebli – coraz popularniejsze są fotele stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Taki element wystroju dziecięcego pokoju spełnia nie tylko funkcję wygodnego siedziska, ale również atrakcji urozmaicającej zabawę.

 

Rodzaje używanych materiałów – klucz do udanej aranżacji

Zróżnicowana oferta producentów wiszących foteli pozwoli na dostosowanie ich do każdego wnętrza. Kluczowy jest tu wybór odpowiednich materiałów, z których zbudowane jest siedzisko. Klienci mają do wyboru między innymi eco-rattan, tworzywo sztuczne, wiklinę lub tkaniny. Dzięki temu możliwe będzie dopasowanie fotela zarówno do wnętrz bardziej rustykalnych, jak również nowoczesnych. Ciekawy dodatek może stanowić także poduszka wyścielająca siedzisko – nie tylko wpłynie na komfort ale również może przesądzić o charakterze całości.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim – czyli kilka słów o montażu fotela

Niezdecydowani klienci mogą mieć wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa wiszących foteli. Czy taka konstrukcja aby na pewno jest stabilna? Takie pytania szczególnie nurtują rodziców, który rozważają zakup fotela przeznaczonego dla dzieci.

Wybierając miejsce, w którym zawiśnie fotel, najlepiej zadbać o wydzielenie przestrzeni naokoło niego, by nie odbijał się od ścian i nie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie innych przedmiotów, które mogłyby zostać przypadkowo zniszczone. Montażu wiszącego fotela dokonujemy wykorzystując specjalny zestaw do tego przeznaczony zawierający liny, hak, sprężyny i większe kołki rozporowe. Tylko oryginalny zestaw będzie gwarancją stabilności, w trosce o własne zdrowie lepiej unikać samodzielnych eksperymentów. Należy również pamiętać, o maksymalnym obciążeniu podwieszanych foteli – producenci oceniają je średnio na 100-120 kg.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Z nami odkryjesz niezwykły świat mebli wypoczynkowych i nie tylko. Jeżeli szukasz mebli siedzących do biura, kawiarni czy po prostu marzysz o wygodnym fotelu do swojego mieszkania, pomożemy i doradzimy!

Napisz do nas: redakcja@4plan.pl

Często czytane

Pokój dla pierwszaka – wyzwanie dla rodziców
Kawiarniane stoły i krzesła również w domu
Fotel lub krzesło do pokoju młodzieżowego

Świeże newsy branżowe

Zdrowa praca zdalna – jak powinniśmy dbać o nasze plecy?
Praca przy komputerze – zobacz, jak wybrać idealny fotel do pracy biurowej!
Fotel bujany – mebel z historią
© Copyright 4plan.pl All Rights Reserved.