Z ostatniej chwili

Fotel w pokoju dziennym – mebel niezbędny

Gdy myślimy o najbardziej komfortowych meblach w domu, do głowy niemal od razu przychodzą łóżko, sofa albo fotel. O ile dwa pierwsze kojarzą się raczej z dłuższym wypoczynkiem, to fotele sprawdzają się również w sytuacjach, gdy nie mamy wiele czasu na relaks, ale chcemy spędzić parę chwil w warunkach komfortu i wygody. Fotel to mebel uniwersalny, sprawdzi się, gdy chcemy poczytać książkę, pooglądać telewizję, spędzić czas w gronie znajomych. Wszystkie te funkcje wiążą się z pokojem dziennym, salonem, dlatego fotel to tak pożądany mebel w tego rodzaju pomieszczeniach.

 

Fotel a małe mieszkanie

Ograniczeniem jeśli chodzi o decyzję o kupnie fotela mogą być kwestie metrażu. W niewielkim pokoju duży mebel może stać się ciężkim i przytłaczającym elementem. Dodatkowo często istnieje konieczność wyboru pomiędzy fotelem a stołem z krzesłami. Czy zatem fotele nie są dobrym rozwiązaniem w przypadku małych mieszkań? Wcale nie musi tak być, oferta jest tak szeroka, że istnieje możliwość wyboru modelu mniejszego, ale nie mniej komfortowego. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na komplet foteli, bo bardziej funkcjonalny okazuje się stół, warto pomyśleć o możliwości aranżacji niewielkiego kącika z fotelem i biblioteczką lub telewizorem.

 

Klasyka czy awangarda?

Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy klient, który planuje zmianę aranżacji salonu. Kolor tapicerki, kształt oparcia czy konstrukcja to detale które przesądzają o wyglądzie całości. Bardzo często fotele dobieramy tak, by współgrały z sofą, tworząc w ten sposób bardziej stonowane, eleganckie wnętrze. Łatwo można jednak przełamać znany schemat – wystarczy zdecydować się na bardziej odważne zestawienie i wybrać fotel niewspółgrający idealnie z sofą. Rozłożysta kanapa może zostać uzupełniona niewielkimi fotelami o ciekawej formie. Jeśli sofa nie jest zbyt duża i zależy nam na dodatkowym wygodnym siedzisku warto wybrać miękki, głęboki fotel, który będzie mocnym akcentem w całym pomieszczeniu.

Większość klientów nie zdaje sobie sprawy, jaką historię ma ten niepozorny mebel. Wystarczy przywołać takie nazwiska jak Ray i Charls Eams, którzy są twórcami modelu Lounge chair, czy Ludwig Mies van der Rohe, który stworzył fotel Barcelona. Również Polska ma w gronie sławnych designerów swojego przedstawiciela: Roman Modzelewski stworzył projekt do dziś cieszący się popularnością, o czym świadczy fakt, iż niedawno model RM58 został przywrócony do produkcji. Fotel w nowoczesnym mieszkaniu nie pełni wyłącznie funkcji praktycznej, ale może stać się wręcz dziełem sztuki użytkowej, przesądzającym o charakterze wnętrza.

Autorzy portalu

logo-footer

Z nami odkryjesz niezwykły świat mebli wypoczynkowych i nie tylko. Jeżeli szukasz mebli siedzących do biura, kawiarni czy po prostu marzysz o wygodnym fotelu do swojego mieszkania, pomożemy i doradzimy!

Napisz do nas: redakcja@4plan.pl

Często czytane

Pokój dla pierwszaka – wyzwanie dla rodziców
Kawiarniane stoły i krzesła również w domu
Fotel lub krzesło do pokoju młodzieżowego

Świeże newsy branżowe

Zdrowa praca zdalna – jak powinniśmy dbać o nasze plecy?
Praca przy komputerze – zobacz, jak wybrać idealny fotel do pracy biurowej!
Fotel bujany – mebel z historią
© Copyright 4plan.pl All Rights Reserved.