Z ostatniej chwili

Zdrowa praca zdalna – jak powinniśmy dbać o nasze plecy?

​Praca zdalna opanowała życie naprawdę wielu osób. Nie wszyscy są jej entuzjastami, ale jeszcze więcej osób po prostu nie ma na nią wpływu. Nic nie zapowiada jej szybkiego zakończenia, dlatego powinniśmy przygotować się do niej na przynajmniej jeszcze kilka miesięcy. W ich trakcie najbardziej obciążone mogą okazać się nasze plecy.

Wszystko dlatego, że firmowe biurka i fotele zamienialiśmy na kuchenne stoły i krzesła. O ile te pierwsze niekoniecznie są tak złym rozwiązaniem, o ile mają odpowiednią wysokość, o tyle kuchenne, nie zawsze wygodne krzesła to prawdziwa zbrodnia wykonana na naszym kręgosłupie. Długotrwała praca, siedząc przynajmniej 8 godzin w takim krześle, może się naprawdę odbić na naszym zdrowie. Dlatego warto zainwestować w odpowiedni fotel biurowy.

Jak wybrać fotel biurowy do pracy zdalnej?

Jeżeli ktoś do tej pory nie zakupił fotela biurowego, oznacza to jedno – nie jest mu on bardzo potrzebny. Warto jednak zadbać o swoje zdrowie, i w tym pomoże nam właśnie odpowiedni fotel – w końcu pieniądze, które w niego zainwestujemy, możemy później wydać albo na wizytę u fizjoterapeuty, albo u ortopedy. Na nasze nieszczęście, mogą to również być jej wielokrotności – zwłaszcza że odpowiedni fotel biurowy nie musi być bardzo drogi. W cenie od 400 do 500 zł uda nam się kupić taki fotel biurowy, który będzie odpowiednim rozwiązaniem, gdy przez kolejne miesiące pozostaniemy na home office.

Wybór foteli niekoniecznie będzie łatwy. Zacznijmy od tego, że warto poszukiwać go w internecie, w takich sklepach, jak E-krzeslo.pl. Niepotrzebne wychodzenie na zakupy nie jest w końcu zalecane, do tego właśnie w sieci czekają na nas prawdopodobnie najniższe możliwe ceny.

Fotel biurowy musi być przede wszystkim ergonomiczny – oznacza to, że jest on dopasowany do budowy naszego ciała i krzywizny naszego kręgosłupa. To ważne – nie musi on wyglądać na solidny, nie musi wyglądać luksusowo, musi być wygodny i ergonomiczny – często kupujemy „oczami”, co sprawia, że fotel może jest ładny, ale niekoniecznie odpowiedni do długotrwałej pracy. Zwłaszcza, ze w niskiej cenie często będziemy musieli pójść na jakiś kompromis.

To, z czego jednak zrezygnować nie możemy, to regulacja wysokości, stabilność samego fotela oraz podłokietniki. Część foteli nie oferuje ani regulacji wysokości, ani podłokietników – dzięki temu wyglądają one mało biuro, przez co mogą pasować do wystroju naszego mieszkania. Pamiętajmy jednak, że ma to być fotel do pracy, formalny wygląd więc jest też jego częścią – zwłaszcza gdy mowa o podłokietnikach. Dzięki nim nasze ręce nie będą musiały się tak męczyć, a regulacja wysokości pozwoli nam na idealnie dopasowanie fotela do biurka oraz do naszego wzrostu.

Warto zadbać, o ile będzie tylko taka opcja, o zagłówek oraz o poduszkę lędźwiową. Oba te elementy znacząco wpływają na komfort pracy w danym fotelu. W cenie do 500 zł możemy również kupić fotel z regulowanym, ruchomym oparciem, który będzie posiadał również funkcję bujania. To bardzo wygodne, zwłaszcza że łączy się to często z możliwością blokady oparcia w dowolnej pozycji – to pozwoli nam ją zmieniać w trakcie pracy, czo też zalecają liczni ortopedzi.

Nie zapominajmy również o siedzisku – powinno być ono wygodne i obszerne, nie może być też osadzone ani zbyt głęboko, ani zbyt płytko. Zwróćmy również uwagę na mechanizm zastosowany w danym fotelu – powinien być on metalowy i solidny. Dzięki temu fotel będzie nam służył długo i bezproblemowo.

Fotel biurowy – jaki materiał?

To kolejny kluczowy aspekt – fotel w niskiej cenie, do 500 zł, nie będzie wykonany ze skóry naturalnej. To kompromis, na który musimy się zgodzić. Nie powinniśmy decydować się jednak również na skórę ekologiczną – fotele z niej wykonane często wyglądają bardzo ładnie, jednak często są to pozory. Znacznie lepszym wyborem będzie membrana – chociaż faktem jest, że fotele z niej wykonane, w połączeniu ze zwykłym materiałem, wyglądają mało wygodnie i mało solidnie. To jednak pozory.

Fotele wykonane z membrany są solidne, wygodne a do tego zapewniają idealną wentylację naszych pleców. Przyda się to zwłaszcza latem, dzięki temu nasze plecy nie będą kleić się do oparcia.

Fotel biurowy – gwarancja

Zachęcamy do poszukiwania foteli biurowych z jak najdłuższą gwarancją. Nawet w cenie do 500 zł jest szansa na znalezienie foteli z 10-letnią gwarancją! Warto ich poszukać, to w końcu inwestycja na lata.

Autorzy portalu

logo-footer

Z nami odkryjesz niezwykły świat mebli wypoczynkowych i nie tylko. Jeżeli szukasz mebli siedzących do biura, kawiarni czy po prostu marzysz o wygodnym fotelu do swojego mieszkania, pomożemy i doradzimy!

Napisz do nas: redakcja@4plan.pl

Często czytane

Pokój dla pierwszaka – wyzwanie dla rodziców
Kawiarniane stoły i krzesła również w domu
Fotel lub krzesło do pokoju młodzieżowego

Świeże newsy branżowe

Zdrowa praca zdalna – jak powinniśmy dbać o nasze plecy?
Praca przy komputerze – zobacz, jak wybrać idealny fotel do pracy biurowej!
Fotel bujany – mebel z historią
© Copyright 4plan.pl All Rights Reserved.